Jak lepiej myśleć… o sobie?

Zastanawiasz się czasem, jak lepiej myśleć …o sobie? Planujesz wiele rzeczy, ale ich realizacja jest trudna, bo Twoje myśli robią wszystko, aby Ci przeszkodzić? Nie jesteś jedyna. Niestety znam wiele kobiet, które mają ogromną wiedzę i pasję, ale wciąż siedzą w cieniu, bo coś trzyma je w miejscu. To nie tajemnicza siła. To najczęściej Twój własny sposób myślenia powoduje, że Twoje cele i marzenia oddalają się wciąż w czasie do odległego “kiedyś”.

jak lepiej myśleć ... o sobie - i po co?!
Jak lepiej myśleć o sobie i w czym może Ci to pomóc?

Do czego Ci potrzebne lepsze myślenie o sobie?

W zasadzie ogólnie możemy powiedzieć, że do wszystkiego. Bo zobacz – cokolwiek w życiu robisz – wielkiego czy małego, codziennego, to w Twojej głowie odbywa się monolog. Nazywamy go monologiem wewnętrznym, nie mamy na niego świadków, ale efekty jego działania są już dla świata widoczne. Choć czasem bywa tak, że Ty orientujesz się o tym fakcie ostatnia!

Dobre myślenie o sobie to podstawa wszelkich sukcesów, ale też bardziej szczęśliwe życie. Jesteś ze sobą cały czas. Trudno się więc dziwić, że Twoje myśli mają wpływ na Twoje działania. Jeśli wciąż słyszysz w głowie, że Ci się nie uda, że to bez sensu, a Ty jesteś niewystarczająca, to nie zaczynasz nic ryzykownego, nie walczysz o siebie. Siedzisz w cieniu, nawet jeśli Ci bardzo niewygodnie. Bo myślisz, że powinnaś cieszyć się z tego co masz, bo na nic więcej nie zasługujesz.

A teraz pomyśl, że jest inaczej. Zapytasz – jak lepiej myśleć o sobie? To za chwilę. Teraz wyobraź sobie, że Twoja głowa pełna jest pozytywnych zdań o Tobie. Że dasz radę, że możesz wszystko, że nauczysz się wszystkiego. Pomyśl przez chwilę “mogę wszystko, na pewno mi się uda, wierzę w siebie”. Chociaż chwilę tak myśl. Czujesz się inaczej? Jest Ci jakoś lżej? Jeśli nie, to pomyśl jeszcze chwilkę! Nie obawiaj się, tego i tak nikt poza Tobą nie słyszy! A takie zdania brzmiące gdzieś w środku potrafią czynić cuda! Potrafią dać energię do działania i siłę, dzięki której zdobędziesz wszystko co chcesz.

No dobrze, ale jak lepiej myśleć o sobie?

No cóż. Nie jest to ani trudne, ani łatwe. Ale z doświadczenia wiem, że trzeba przejść długą drogę, aby to stało się możliwe. Wiele kobiet ma tak głęboko zakorzenione negatywne myślenie, że bardzo trudno jest im je zmienić. To jest proces. Codzienna praca nad tym, aby w końcu Twój monolog wspierał Cię, a nie przeszkadzał w osiąganiu celów i marzeń. Aby dawał Ci siłę i wiarę w siebie.

Myślenie o sobie to cały zestaw – zwany mindsetem. Nabyłaś go w ciągu wielu lat, towarzyszył Ci każdego dnia. Dlatego nie jest łatwo go zmienić. Szczególnie, jeśli chcesz zrobić to sama. Bo mimo starań w którymś momencie znów wrócisz na stare tory. To tak samo jak z nawykami żywieniowymi. Trzy dni jesz sałatę i pomidory, a czwartego wcinasz czekoladę przegryzając kotletem.

No dobra, przesadziłam z tymi kulinarnymi wyzwaniami, ale to trochę tak jest, że stare nawyki trudno jest wykorzenić, zwłaszcza, jeśli nie masz ustalonego celu i kogoś, kto Cię prowadzi nową drogą – wspierając, motywując, a czasami dając kopniaka. Jednak na szczęście zmiana mindsetu, czyli sposobu myślenia o sobie i swoim życiu, swoich możliwościach jest możliwa! I na pewno warta jest wszelkiej aktywności, aby pracować nad tym, jak lepiej myśleć o sobie.

To proces świadomego przyglądania się swoim myślom, wpływania na nie, wspierania tej pracy wizualizacją, uważnością na siebie i świat. To rozwój swoich umiejętności zatrzymywania myśli i ich zmiany. A także wiele dyskusji z samą sobą, aby dotrzeć do głębi.

Czy dam radę zrobić to sama?

Pewnie tak. Człowiek zmienia się przez cykle lub przez traumy. Więc może zdarzyć się, że po wielu latach albo po czymś naprawdę trudnym zmienisz swoje życie i swoje myślenie. Albo może przeczytasz 600 książek, obejrzysz 300 filmów w sieci, popracujesz, odpuścisz i popracujesz znów. I dasz radę myśleć o sobie lepiej. To jest możliwe. Pytanie tylko, czy na pewno chcesz tracić na to tyle czasu. Czy odpuścisz kolejne lata, zamiast działać?

Zapisz się na mój MOCletter. Niedługo ruszy wyzwanie, o którym poinformuję Cię pierwszą. To będzie bezpłatny cykl, który będzie pierwszą lekcją dla Ciebie. Wyzwanie, które pozwoli Ci małymi krokami zmienić Twoje myślenie i pozwoli Ci zdobywać cele o jakich marzysz, i zrealizować marzenia, które staną się celami. Bo Twoje życie należy do Ciebie! Więc spraw, aby Twoje myśli też należały naprawdę do Ciebie!

Przeczytaj o mnie więcej, jeśli chcesz wiedzieć, dlaczego mogę Ci pomóc 🙂 . Możesz też znaleźć mnie na FB5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments