Jak osiągnąć cel i nie wracać wciąż do punktu wyjścia?

Znasz taką sytuację, w której mówisz i sobie i całemu światu, że musisz coś zmienić, że tak Ci się nie podoba i jak tylko trafi się okazja, to …. zmienisz pracę, otworzysz firmę, dokończysz wreszcie obraz, książkę albo zrobisz coś jeszcze zupełnie innego. Bo ja nie wiem, o czym od dawna marzysz. Ale wiem, jak osiągnąć cel, który planujesz od dawna.

Jak osiągnąć cel śpiewająco!
Jak osiągnąć cel śpiewająco 🙂

Jak osiągnąć cel? Czy to jest takie trudne?

Prawdopodobnie wiele razy zadawałaś sobie to pytanie po drodze, o ile w ogóle zaczynałaś realizować swój cel. Bo jak inaczej osiągać cele, jeśli nie zaczniesz tego po prostu robić?

Ale wiem, że wiele kobiet zarzeka się, że taka praca je męczy, że jak tylko zdarzy się nowa oferta to już ich nie ma w starym miejscu pracy. A później jakoś wszystko mija i …. za jakiś czas scenariusz powtarza się. Albo, że w końcu nauczy dzieci różnych obowiązków domowych – ale jakoś mija kolejny rok i to znów nie następuje, więc wszystko robią same. Jeśli mają pasję to zarzekają się, że tym razem znajdą czas na jej rozwijanie, ale za jakiś czas nic na to niestety nie wskazuje.

Dlaczego osiąganie celu jest takie trudne? Bo wymaga zmiany. A zmiany są dla człowieka trudne. Oczywiście są takie osoby, które bez przerwy przemeblowują mieszkania, co rok zmieniają pracę albo do upadłego realizują cel, który sobie wymyślą. I super. Ale Ty pewnie do nich nie należysz i wcale nie jesteś w tym odosobniona. Większość z nas ma wielką trudność, żeby odważyć się na radykalne kroki, radykalne decyzje. I jest to jak najbardziej naturalne. Tak naprawdę wynika z potrzeby bezpieczeństwa, która jest najważniejszą potrzebą człowieka.

Ja chyba nigdy nie osiągnę celu, skoro tyle razy próbowałam… Czy tak?

Otóż nie. Oczywiście jak powiedział Einstein – głupotą czy szaleństwem jest robić ciągle to samo i oczekiwać innych wyników. Ale właśnie chodzi o to, że nie zawsze trzeba robić to samo i tak samo. Choć do tej pory pewnie tak było, dlatego wciąż wracasz do punktu wyjścia. I mimo tego, że jesteś w miejscu dla siebie niewygodnym, to nic nie zmieniasz. Więc nie ma nowych efektów.

Ale gdyby faktycznie to było takie oczywiste, to świat nadal nie miałby tak rozwiniętych technologii, nie zmieniałby się w tak ekspresowym tempie. Więc jednak istnieje nadzieja, że zmiana nastąpi. I osiągniesz cel, który jest dla Ciebie ważny.

Ja myślę, że najważniejsze, że w ogóle masz jakiś cel. Bo widzisz, wielka część społeczeństwa żyje z dnia na dzień i nie marzy o czymś więcej. Ich świat to praca i Netflix (to nie jest reklama), a od czterdziestki to chcą tylko spijać śmietankę. I w ten sposób sami przedwcześnie zamierają. A przecież kto się nie rozwija, ten się cofa.

Samo to, że masz plany, marzenia i cel do spełnienia, to już pierwszy krok do tego, aby go osiągnąć. A w każdym marzeniu i w każdym celu jest zaczyn działania i sukcesu! A zatem nawet jeśli od lat kręcisz się wokół swojego celu, to być może już poznałaś wiele sposobów na jego nieosiągnięcie. I to też jest cenna wiedza, o ile zechcesz ją trochę oswoić i poznać. Zatrzymać się i pomyśleć. Możesz więc założyć, że osiągniesz swój cel już choćby dlatego, że go masz! Nawet jeśli samo właściwe postawienie go wymaga dopracowania. Bo musisz wiedzieć, że wiele celów jest źle postawionych i dlatego są trudne do zrealizowania. Dlatego pomagam dobrze je precyzować.

Wracasz wciąż do punktu wyjścia?

Jeśli tak, to znaczy, że ten cel jest dla Ciebie naprawdę ogromnie ważny. I to znaczy, że absolutnie należy Ci się jego spełnienie. Inaczej za kolejny czas znów powiesz sobie, że jesteś tu, gdzie wcześniej. A przecież tego nie chcesz, prawda? Bo wiesz, że tylko ta zmiana pozwoli Ci na prawdziwe szczęście. Nawet takie małe, ale każde jest ważne!

Właśnie dlatego co jakiś czas organizuję wyzwania (możesz sprawdzić, czy jakieś aktualnie jest w planie). Bo spełnienie marzeń to coś, co należy się każdej kobiecie!

Zapisz się na MOCletter i zacznij w końcu realizować cel! Bo to Ci się po prostu należy!5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments