Jak zmobilizować się do działania?

Dzień pędzi za dniem, a Ty mimo, że masz plany, cele i marzenia, nadal nie wiesz, jak się zmobilizować do działania? Uwierz, że to bolączka wielu kobiet. Dlaczego tak jest? Przeczytaj :). Bo to wcale nie musi tak być!

Korzystaj ze wsparcia i idź do celu
Wystartuj i idź do celu!

Co przeszkadza Ci i przez co nie osiągasz celów?

Zapalasz się, masz milion pomysłów, myśli pędzą jak szalone. W końcu wpadłaś na genialny pomysł. W końcu wiesz, co robić i z pewnością osiągniesz oszałamiający sukces zawodowy. I…. mija czas, a Ty jesteś nadal w tym samym miejscu. Bo co prawda pomysły masz, marzenia masz, ale jakoś nie możesz wprowadzić ich w życie. W takim razie co przeszkadza? Czego potrzebujesz, aby zmobilizować się i w końcu osiągnąć to, co sobie zaplanowałaś?

Czy w ogóle jest to możliwe, skoro to już nie pierwszy raz. I sama myślisz sobie, że masz słomiany zapał i nic z tego nie wyjdzie. Że może jeszcze niewystarczająco umiesz, może dzieci jeszcze za małe, a ponadto przecież Tobie na pewno się nie uda. Bo inni to mają lepiej, są lepiej zorganizowani, mają sztab ludzi, a takie szare myszki jak Ty to na pewno powinny siedzieć cicho i cieszyć się z tego, co jest.

A otóż moja droga NIE! To wszystko są przeszkadzajki, które bałaganią Ci w głowie, a ponadto zatrzymują w miejscu zanim zaczniesz działać. Albo wracają do punktu wyjścia, gdy zaczniesz. O tym, dlaczego tak jest rozmawiamy na warsztatach i trochę piszę w ebooku, który przygotowuję, ale póki co uwierz na słowo. One są normalne dla każdej z nas. Z pewnością przeszkadzają i dlatego jesteś ciągle w tym samym miejscu i mówisz, że ciężko jest Ci się zmobilizować do działania. Ale to naprawdę nie musi tak być.

Co pomaga Ci zmobilizować się do działania?

Na pewno pomaga właściwe myślenie. Nie jest ono proste, ale naprawdę możliwe do osiągnięcia. Odpowiedni trening potrafi uczynić cuda! Kontrola myśli pomaga w osiąganiu celu, działaniu i wykraczaniu poza swoją strefę komfortu. Własne myśli mogą Cię pokierować albo ku zwątpieniu, albo pomogą Ci w działaniu i osiąganiu celu. Dlatego są takie ważne. I dlatego warto z nimi pracować, aby Ci pomagały.

Jasno określony cel, który pozwala Ci trzymać się obranej drogi. Bo jeśli wiesz, dokąd jedziesz, wiesz też, jakich wskazówek szukać i które drogi doprowadzą Cię do celu. Nawet, jeśli zabłądzisz, z pewnością szybko wrócisz na właściwy tor. Oczywiście cel musi być właściwie określony, ale nie wierz, że musi być na tu i teraz realny. Ja pokazuję, że cel może Cię przerażać, a i tak jak się zmobilizujesz do działania, to go osiągniesz.

Czasem przydaje się wsparcie. Od bliskich, ale też od mentorów i osób, które się na tym znają. Albo tych, którzy dążą w tym samym kierunku. Bo łatwiej działa się w grupie, szybciej znajdując rozwiązania i ucząc się nie tylko na własnych błędach. Wsparcie jest nieocenione, a czasami bliscy próbują nas odwodzić od realizacji naszych szalonych nieraz celów. Dlatego tak ważni są inni. Wiem o tym, bo nieraz słyszę, jak rodziny stają okoniem, bo mama przestaje być dostępna na każde zawołanie. Wtedy to nie jest wsparcie. A osoby podobne do Ciebie pomogą Ci zawsze. Dlatego buduję społeczność i inspiruję do działania.

Jak widzisz, sporo jest rzeczy, które pomagają i dają siłę. Warto o tym wiedzieć i z tego korzystać. Korzystać z wiedzy innych, by samemu nie uczyć się przez całe lata.

To jak zmobilizować się do działania?

Szybko! Póki jeszcze masz wiele czasu przed sobą. Póki jeszcze jest czas, aby nie przesiedzieć życia za biurkiem, którego nie cierpisz. Jeśli tylko masz pomysł na zmianę, wiesz, czego chcesz, to da się to zrobić. Przeczytałaś o tym, co pomaga. I wiesz, że nawet jeśli samej trudno, to są sposoby na obejście braku mobilizacji i wkroczenie na drogę życia na własnych warunkach. Bo jeśli poszukujesz, to znaczy że to naprawdę jest dla Ciebie ważne. A zatem masz do tego prawo!

Nie stój wciąż na starcie. Idź! Działaj!0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments