Skąd brać siłę do realizacji swoich marzeń?

Skąd brać siłę do realizacji swoich marzeń, gdy wciąż wydaje Ci się, że nie masz żadnych szans na to, aby się spełniły? Zapewniam Cię, że masz wiele możliwości i wiele źródeł siły, z których możesz czerpać. I to nieustannie, po troszeczku. Albo całymi garściami.

Skąd brać siłę?

Możemy rozpatrywać kilka źródeł. Przede wszystkim musisz pamiętać, że siła, odporność fizyczna i emocjonalna ma wielki związek z Twoim ciałem. Jeśli chcesz naprawdę budować siebie, to zadbaj o odpowiednią ilość i jakość snu. A do tego jedz trochę zdrowiej niż chipsy, zupki chińskie i szybkie pogryzacze. Choć pewnie gotujesz dla rodziny, więc z jakością jedzenia jako tako ogarniasz. Pytanie tylko, co z jego regularnością?

Prawdopodobnie najczęściej zapomnianą w ciągu dnia czynnością jest… picie wody! To takie proste, ale jakoś kawa zwycięża w wyścigu o Twoją uwagę. A odwodnienie następuje bardzo szybko, powodując rozdrażnienie i zmęczenie. Wtedy ciężko osiągać szczyty (marzeń).

Siła do realizacji marzeń
Wiara w siebie i siła prowadzą do realizacji marzeń i celów

A co powiesz na odpoczywanie? Czy o tym naprawdę pamiętasz? Aby położyć się i zdrzemnąć, pojeździć na rowerze albo poczytać dobrą książkę. Albo pomedytować? Dać sobie wytchnienie? Jeśli nie, to niby skąd masz brać siłę do realizacji marzeń? Kiedy padasz na pysk, to łatwo znaleźć wymówkę i odpuścić…

Ważnym elementem tego, czy masz siłę jest też intencja, z którą działasz. To co masz w głowie zwykle bardzo determinuje efekty, które osiągasz. Będzie o tym artykuł, ale już teraz przeczytaj, o czym decyduje to, czy masz i jaką masz intencję. Bo siła buduje się wewnątrz, nawet jeśli na początku potrzebujesz czerpać ją z zewnątrz.

Kto może Ci pomóc?

Czasami, kiedy nie masz już sił i ochoty do walki, to inni ludzie muszą popchnąć Cię do działania. Nie bój się szukać innych silnych kobiet, które dadzą Ci kopa, a przede wszystkim wiarę w to, że dasz radę. I że masz prawo. I potrafisz, nawet jeśli czasem popełnisz jakiś błąd. Jeśli nie masz chwilowo siły w sobie, szukaj jej w innych. Ludzie chętnie się dzielą. A jak weźmiesz energię i wiarę od kogoś, to wkrótce poślesz ją dalej w świat. Wymiana energii i przepływ to dobra droga do sukcesu. A wraz z tą siłą od innych masz szansę zdobyć też niezbędną do działania odwagę.

Pomocy szukaj u bliskich, u przyjaciół, ale też u mentorów. U osób, które podobnie jak Ty przeszły drogę od obaw i lęku do realizacji marzeń i celów. Pamiętam, jak ja byłam w miejscu, które paraliżowało moje działania. Miałam mnóstwo wiedzy, pasji i pomysłów na to, jak pomagać innym. Ale w miejscu trzymała mnie niewiara, że naprawdę jestem ekspertem. I nie wierzyłam nawet tym, którzy przyglądali się mojej pracy i mówili “dobra robota”, “bardzo im pomogłaś”. Nie wierzyłam, gdy słyszałam “ty się na tym znasz”.

A gdy zaczęłam działać, pokonałam lęki – dałam radę. I pomagam, a z tej pracy i pasji nieustannie czerpię całe pokłady energii i siły do realizacji swoich marzeń. Dlatego wiem, że mogę Ci pomóc pokonać i Twoje lęki, obawy i blokady mentalne.

Pytasz nadal skąd brać siłę do realizacji marzeń?

Podsumowując – od innych, od mentorów i kobiet działających odważnie. I takich, które gotowe są dać Ci wsparcie i energię. Ale też pamiętaj, że ogromną siłę czerpie się z własnych drobnych kroków, prób (nawet zakończonych błędami) i małych efektów. Bo tylko działając przekonujesz się na bieżąco, że dasz radę. Kolejne kroki przybliżają Cię do marzenia, a widząc to masz energię i siłę działać dalej. Każdy postęp buduje Twoją wiarę w siebie. A każdy błąd pokazuje, co możesz zrobić inaczej. Więc nawet, gdy balansujesz na krawędzi jak na linie – to Twoje życie ma wartość. A marzenia moc.

Spokojnie możesz prosić o wsparcie bez żenady. Po to masz przyjaciół i po to są takie osoby jak ja. Najgorsze, z czym się spotkasz, to odmowa. A najlepsze co Cię czeka – to realizacja Twoich marzeń. Chyba warto zapłacić taką cenę? Pamiętaj, że żadne pieniądze na koncie nie dają tyle szczęścia, co zrealizowane marzenie. Nie smakują lepiej, niż osiągnięty ważny cel i poczucie, że robisz to, co naprawdę kochasz!5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] ma się dokonać w Tobie nie jest łatwa. Potrzebujesz nie tylko pomocy (o ile taką chcesz), ale przede wszystkim własnej siły i chęci do zmiany. Determinacji, bez której szybko zejdziesz z tej trudnej ścieżki, jaką jest każda zmiana. Ale […]